تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان گروه عربی بروجرد و آدرس www.arabi-borujerd.lxb.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.
باسمه تعالی طراحی آموزشی(طرح درس روزانه) 1-ماده درسی عربی 2-پایه اول 3- هدف کلی درس آموزش مشتقات 4-موضوع درس جامد و مشتق 5-نام و نام خانوادگی 6- زمان 90 دقیقه 7- منابع کتاب درسی- سال تحصیلی |
||
8- هدف های جزئی: 1-دانش آموز باید قرائت درست متن را بداند و واژگان مهم آن را اشنا شود 2-دانش آموز باید انواع کلمه (اسم- فعل- حرف) را از یکدیگر تشخیص دهد3-دانش آموز باید بداند که تقسیم بندی جامد و مشتق مربوط به (اسم) می باشد. |
||
9-هدف های رفتاری: دانش آموز در پایان این درس باید بتواند: 1-قرائت درس را به روانی به همراه ترجمه ی (براساس حیطه شناختی،عاطفی،و روانی حرکتی) آن بیان کند. 2- فرق اسم جامد و مشتق را بداند 3-تعریف مشخصی از اسم های مشتق بتواند شرح دهد 4-وزنهای اسم مبالغه-اسم زمان و مکان- اسم تفضیل و صفت مشبهه را بتواند نام ببرد 5-انواع مشتقات را در متن درس تشخیص دهد. |
||
10-ارزشیابی تشخیصی: الف) 1-کلمه به چند قسمت تقسیم می شود؟ 2-مشخصه ی اسم چیست؟ الف-تعیین رفتار ورودی 3-مشخصه ی فعل چیست و طرز تشخیص ثلاثی مجرد از مزید چگونه است؟ ب-اولین گام آموزشی ب) اسم های جامد را از مشتق تشخیص دهد- اسم مکان را از فعل کتب بسازد. وزنهای صفت مشبهه را نام ببرد. |
||
11- چیدمان کلاسی: خطی – نیم دایره – چیدمان عادی کلاس- با توجه به تعداد دانش آموزان و مکان تدریس متفاوت است. |
||
12- گروه های کلاسی: گروههای 3 یا 4 نفره |
||
13-رسانه ها و مواد آموزشی: کتاب- تخته- گچ رنگی و سفید |
||
14-روش های یاددهی- یادگیری: روش توضیحی-پرسش و پاسخ |
||
درس جدید. ارائه درس جدید: متن درس توسط معلم خوانده می شود و با کمک بچه ها ترجمه می شود-رئوس مطالب پای تخته نوشته می شود- جامد و مشتق چیست؟ انواع مشتقات کدامند؟ این مطالب تشریح می شود و نمونه هایی از کتاب مثال زده می شود و در حین تدریس پرسش می شود و بالاخره جمع بندی مطالب- رفع اشکال و تعیین تکلیف و اختتامیه ی مطالب. |
||
ب- فعالیت های دانش آموز: در کلاس: قرائت و ترجمه چند عبارت از درس جدید توسط دانش آموزان- گوش دادن با
از تمام شدن تدریس معلم . خارج کلاس: حل همه تمرینها در دفتر مخصوص و حفظ معنای کلمات و یافتن مشتقات در متن درس. |
||
وزنهای آنها بسازد و نمونه هایی از مشتقات که در زبان فارسی نیز بکار می روند را بیان کند. ب- در پایان درس: اسم های جامد را از مشتق تشخیص بدهد و تمرین خارج از کتاب را که معلم روی تابلو می نویسد بتواند حل کند. |
||
17- تعیین تکالیف علمی، پژوهشی، تعیین کردن سوره ای از قرآن کریم و تشخیص مشتقات را در آن آیات کریمه. خلاقیتی و تمرینی درست کردن بروشورهای بزرگ برای انواع مشتقات بر وزنهای آنها و نصب آنها در کلاس استفاده cd های مخصوص این درس در صورت بودن امکانات لازم. تشویق استفاده از کتاب قرآن و نهج البلاغه برای کاربردی کردن مطالب تدریس شده. |
نظرات شما عزیزان:
